Aday Öğrenci

İÜC Orman Fakültesi Bölümler :

  • Orman Mühendisliği Bölümü bilgi için TIKLAYINIZ
  • Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü bilgi için TIKLAYINIZ
  • Peyzaj Mimarlığı Bölümü bilgi için TIKLAYINIZ


İÜC Orman Fakültesi Genel Tanıtım 2020

  • "Dekanlar Fakültelerini Anlatıyor" videosu için TIKLAYINIZ


   


İÜC Orman Fakültesi Resmi İnstagram adresi : iucormanfakultesi 

İnstagram için TIKLAYINIZ


İÜC ORMAN FAKÜLTESİ EĞİTİM SÜRELERİ

Lisans müfredatları ve içeriklerine https://orman.istanbulc.edu.tr/tr/content/yonetim/lisans-mufredati-ve-icerikleri

web adresinden ulaşabilirsiniz.


İÜC ORMAN FAKÜLTESİ AKADEMİK KADROERASMUS DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Üniversitemiz ve Fakültemiz Erasmus Değişim Programları ile ilgili ayrıntılı bilgilere https://erasmus.istanbulc.edu.tr/tr/_ web adresinden ulaşabilirsiniz.


FARABİ DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Farabi Değişim Programı olarak adlandırılan Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı, üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişim programıdır. Farabi Değişim Programı, öğrenci veya öğretim üyelerinin bir veya iki yarıyıl süresince kendi kurumlarının dışında bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmelerini amaçlamaktadır. Farabi Değişim Programının uygulanmasına ilişkin ilkeler, Yönetmelik ve Esas ve Usuller tarafından ayrıntılarıyla belirlenmiştir. Üniversitemiz ve Fakültemiz Farabi Değişim Programları ile ilgili ayrıntılı bilgilere https://farabi.istanbulc.edu.tr/tr/_ web adresinden ulaşabilirsiniz.


MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI

Mevlâna Değişim Programı, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir programdır. 23 Ağustos 2011 tarih ve 28034 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan Yönetmelik ile birlikte yürürlüğe girmiştir. Bu programın finansal destekçisi Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’dır. Mevlâna Değişim programı 2 hareketlilikten oluşmaktadır. Bir tanesi Mevlâna Değişim Programı diğeri ise Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı’dır. Mevlâna Değişim Programı’ndan Üniversitemize gelmek isteyen öğrenci ve akademisyenlerle, diğer kurumlarda eğitim görmek isteyen Üniversitemiz öğrencileri yararlanabilmektedir. Öğrencilerimiz anlaşma içeriğine göre 1 dönem ile 1 akademik yıl arasında değişimden yararlanabilirler. Üniversitemiz ve Fakültemiz Mevlana Değişim Programları ile ilgili ayrıntılı bilgilere https://mevlana.istanbulc.edu.tr/tr/_ web adresinden ulaşabilirsiniz.


Tanıtım Videosu (altyazılı) için TIKLAYINIZ

Fakültemizde 1 Futbol sahası, 1 kapalı spor salonu (Basketbol-Voleybol-Hentbol), internet kafe, bilimsel ve akademik anlamda geniş bir alt yapıya sahip kütüphanemiz bulunmaktadır. Kütüphanemizde 29340 adet kitap, 913 adet doktora ve yüksek lisans tezi, 4753 adet bitirme tezi ve 216 adet derginin arşivi bulunmaktadır (https://orman.istanbulc.edu.tr/tr/content/arastirma/kutuphane).


İÜC ORMAN FAKÜLTESİ KULÜPLERİ

(https://orman.istanbulc.edu.tr/tr/content/yonetim/ogrenci-kulupleri)
İÜC Orman Fakültesi Yerleşkesi 142 dönüm arazi üzerinde Bahçeköy-Sarıyer’de bulunmaktadır. Orman Fakültesi Yerleşkesi’nde Dekanlık, Fırat, Irmak, Diker, Oksal, Yamanlar binalarında Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı Bölümleri’ne ait sınıflar, laboratuvarlar, internet kafe, kütüphane ve öğretim elemanı odaları bulunmaktadır. Yerleşkemizde öğrencilerimizin kullanımında olan kapalı spor salonu ve nizami futbol sahası hizmet vermektedir. Ayrıca öğrencilerimizin ders uygulamalarında yararlanılmakta olan 740 hektar genişliğinde Araştırma ve Uygulama Ormanı’mız bulunmaktadır.

Kampüs alanında 450m2 öğrenci kantini, öğrenci yemekhanesi (sabah kahvaltısı ve öğle yemeği) bulunmaktadır. 

  • Fakültemizde eğitim görecek; erkek öğrenciler için Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) ya bağlı "Bahçeköy Hacıosman Erkek Öğrenci Yurdu" Tel : (0212) 223 04 68

  • Kız öğrenciler için; İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Sarıyer Belediye Başkanlığına bağlı, "Bahçeköy Kız Öğrenci Konuk Evi" Tel : (0212) 226 16 39
  • Bahçeköy Mahallesinde ve Bahçeköye yakın yerlerde kiralama yöntemi ile evlerde kalınabilmektedir.


BÖLÜM ADI

BURS DESTEĞİ

ŞARTLAR

Orman Mühendisliği

(%30 İngilizce)

Bu programa başvuranlara YÖK Destek Bursu verilmektedir.

a) T.C. vatandaşı olmak.

b) ÖSYM Başkanlığı'nca yapılan 2020-YKS sonucunda, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenecek Devlet üniversitelerindeki lisans programlarına ilk üç sırada yerleşmiş olmak.

c) Öğrencinin yerleştiği lisans programı, tercihlerinin arasında ilk 15 tercihinin içinde yer almış olmak.

ç) Önceden, yurtiçinde veya yurt dışında, herhangi bir lisans derecesine sahip olmamak.

d) Sınavın yapıldığı yıl, Yükseköğretim Kurulunca belirlenen alanlardan birine ÖSYM tarafından yapılan ilk yerleştirmede yerleşmiş ve kesin kayıt yaptırmış olmak.

Yukarıda yer alan şartları sağlayan öğrencilere zorunlu hazırlık sınıfı ve lisans öğrenim süresi (4 yıl, çift anadal programında kayıtlı öğrencilere ise en fazla 5 yıl) boyunca ağırlıklı genel not ortalamasının yıllık olarak 4 üzerinden 2,5 veya 100 üzerinden 65’in altına düşmemesi şartıyla 2020 yılı için aylık 800 TL    (12 ay boyunca) “YÖK Destek Bursu” verilecektir. 2021 yılı için verilecek “YÖK Destek Burslarının” yıllık artış oranı Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından belirlenecektir. “YÖK Destek Burslarını” almaya hak kazanan öğrencilerin öğrenim gördükleri süre içerisinde aldıkları diğer burslar ve krediler devam eder. Burslara ilişkin ayrıntılı bilgiye, Yükseköğretim Kurulu’nun internet sayfasından ulaşılabilecektir. https://www.yok.gov.tr/Documents/Ogrenci/BursDokuman/YOK_Destek%20Bursu_Usul_Esaslar.pdf

Orman Endüstri Mühendisliği (%30 İngilizce)

Bu programa başvuranlara YÖK Destek Bursuverilmektedir.

Peyzaj Mimarlığı

-

Kariyer Planlama bilgisi için TIKLAYINIZ

Derslerin Uzaktan Eğitimi Bilgisi için TIKLAYINIZ

  • Belediye araçlarıyla ulaşım:


42T Taksim- Bahçeköy (Taksim-Beşiktaş-Ortaköy-Bebek-İstinye-Tarabya-Çayırbaşı-Bahçeköy)

42M Zincirlikuyu Metrobüs Durağı-Bahçeköy (Zincirlikuyu - 4.Levent Metro - Maslak - Orman Bölge Müdürlüğü - Hacı Osman - Çayırbaşı - Bahçeköy)

153 Sarıyer - Bahçeköy (Sarıyer - Büyükdere - Çayırbaşı - Bahçeköy)

42HM Hacı Osman Metro – Bahçeköy (Hacı Osman Metro - Çayırbaşı - Bahçeköy)

59RK Rumeli Hisarüstü – Boğaziçi Üniversitesi – Sarıtepe Kam. – Arıköy  • Dolmuş Hizmetleri 

Bahçeköy - Beşiktaş 

Bahçeköy - Sarıyer


  • Özel araçla ulaşım:


(Maslak-Sarıyer İstikameti - Orman Bölge Müdürlüğü - Hacı Osman - Orman İçi Bahçeköy Kilyos Yolu - Bahçeköy)