2013 Mezunlar Günü Coşkuyla Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi 2013 yılı Geleneksel Mezunlar Günü 29 Haziran 2013 Cumartesi günü Orman Fakültesi Bahçeköy Kampüsü bahçesinde yapılmıştır. Çok sayıda eski mezun meslektaşlarımız, emekli hocalarımız, fakülte akademisyenleri ve çalışanlarının katıldığı kutlama büyük bir coşku içinde geçmiştir. Kutlama, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yeşil’in açılış konuşması ile başlamıştır. Daha sonra, Orman Mühendisleri Odası Başkanı Sayın Ali Küçükaydın, İstanbul Orman Bölge Müdürü Sayın Zekeriya Mere birer konuşma yapmışlardır.

Meslekte 50 yılını dolduran sayın meslektaşlarımıza Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yeşil birer plaket vermiştir. Plaket töreni sırasında kürsüye çıkan meslektaşlarımız ve hocalarımız ormancılıkla ilgili küçük anekdotlar ve hatıraları içeren kısa konuşmalar yapmışlardır.

İstanbul Büyükşehir Belediye bandosunun müzikleri ile devam eden kutlamalar son derece güzel ve iç açıcı bir ortamda devam etmiştir. Plaket verilmesinin ardından, geleneksel kebap, pilav, ayran ve tatlıdan oluşan yemek menüsü ikram edilerek kutlama sona ermiştir. Geleneksel Orman Fakülteliler gününde törenimize katılarak bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan, tüm emekli hocalarımıza, eski mezunlarımıza, fakültemiz öğretim üyelerine, Şişli Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Prof.Dr.Aynur Aydın’a, Orman Mühendisleri Odası Başkanı Sayın Ali Küçükaydın’a, Orman Mühendisleri Odası Marmara Şubesi Başkanı Sayın Fatih Yüksel Yüksel’e, İstanbul Orman Bölge Müdürü SayınZekeriya Mere’ye, her türlü katkı ve desteklerinden dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ağaç A.Ş. ye, Şişli Belediyesi’ne, ayrıca Mezunlar Günü’nün başarılı geçmesi için gerekli tüm gayreti ve özveriyi esirgemeyen akademik ve idari tüm çalışma ekibine en içten teşekkürlerimizi sunarız.