"İstanbul’daki Ormanların Yönetiminde Halkla İlişkiler Çalışmalarının Geliştirilmesi Olanakları" Çalıştayı Gerçekleştirildi

İÜC Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Ormancılık Politikası ve Yönetimi tarafından 28.11.2019 Perşembe günü düzenlenen “İstanbul’daki Ormanların Yönetiminde Halkla İlişkiler Çalışmalarının Geliştirilmesi Olanakları Çalıştayı” Fakültemiz akademik Kurul Salonunda gerçekleştirilmiştir. 

Ormancılık Politikası ve Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yalçın KUVAN’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Çalıştayda Doç. Dr. Cihan ERDÖNMEZ, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Halkla İlişkiler ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Canan YEŞİL, Tarım ve Orman Bakanlığı I. Bölge Müdürlüğü Milli Parklar Şube Müdürü Nezih KAHRAMAN, Sarıyer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünden Orman Mühendisi Ali GÜNEŞ, Orman Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı Yüksel YÜKSEL, Türkiye Ormancılar Derneği Marmara Şube Başkanı Prof. Dr. Ünal AKKEMİK, Artı Medya Artı Gerçek’ten Pelin CENGİZ ve TEMA vakfından Nafi ALTINÖZ birer sunum gerçekleştirmişlerdir. 

Sabah sunumlar ile geçen Çalıştay öğleden sonra genel değerlendirmelerle tamamlanmıştır. Çalıştayda Tarım ve Orman Bakanlığı I. Bölge Müdürü ve mühendisleri, İBB Park Bahçeler Müdürlüğü mühendisleri, WWF Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) temsilcisi başta olmak üzere birçok kamu ve özel sektör temsilcileri katılım sağlamış ve büyük katkılar sunmuşlardır. Çalıştayın İstanbul Ormanlarında karşılaşılan temel halkla ilişkiler sorunlarının çözümüne odaklı tartışmalar ve değerlendirmeler sonucunda ortak bir karar alınarak her kesimin görüşlerini yansıtan Çalıştay sonuç bildirgesinin en kısa zamanda duyurulması kararlaştırılmıştır. 

ÇALIŞTAY SONUÇ BİLDİRGESİ İÇİN TIKLAYINIZ.